ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

الگوی شکستگی های فک و صورت

چکیده مقاله: مقدمه: با توجه به عدم وجود گزارش دقیقی در مورد شیوع شکستگی های فک و صورت در مشهد، هدف این مطالعه تعیین الگوی شکستگی های فک و صورت با بررسی مراجعه کنندگان به مرکز آموزشی- درمانی شهید کامیاب مشهد طی 17 ماه (از دی ماه سال 1390 لغایت تیرماه 1392) بود. مواد و روش ها: در این مطالعه مقطعی، 495 نفر از مراجعین مرکز شهید کامیاب مشهد و دارای صدمات فکی صورتی مورد بررسی قرار گرفتند و متغیرهایی از جمله سن، جنس، محل شکستگی، اتیولوژی و درمان های انجام شده توسط پرسشنامه و مشاهده ثبت شد. یافته ها: از 495 بیمار بررسی شده 80 درصد مذکر و 20 درصد مونث بودند. شایع ترین طیف سنی 30-21 سال و فراوان ترین علل شکستگی فک و صورت، حوادث رانندگی (4/75 درصد) و نزاع (2/15 درصد) بود. متوسط شکستگی 8/1 در هر بیمار و فراوان ترین محل شکستگی در استخوان مندیبولار (3/27 درصد) و زایگوما(9/20 درصد) بود. 2/6 درصد موارد تحت درمان ریداکشن باز قرار گرفتند. نتیجه گیری: علت اکثر شکستگی های فک و صورت حوادث رانندگی بود که این موضوع افزایش قوانین و امنیت رانندگی را ضروری می کند.

اخبار بهداشت و درمان کشور

rss

  • واکسیناسیون سالمندان 80 سال به بالا تا فردا تمام می شود
    معاون بهداشت وزارت بهداشت از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تا فردا خبر داد و گفت: آخر هفته اگر واکسن به دستمان برسد، واکسیناسیون سالمندان ۷۵ سال به‌ بالا را آغاز می کنیم که تعداد آنها حدود ۹۷۰ هزار نفر است و بعد از آن به سراغ ۷۰ تا ۷۵ سال رفته که بالای دو میلیون نفر هستند.
  • ایجاد ظرفیت تولید ۱۹۷ میلیون دُز واکسن در کشور
    معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: تا فروردین سال آینده با حداقل تولید ۵ شرکت، ظرفیت تولید ۱۹۷ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ایجاد می‌شود.
  • عارضه جدی و نگران ‌کننده ای از واکسن کرونا نداشته ایم
    معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت عوارض واکسن کرونا، گفت: به طور مرتب عوارض همه کسانی که واکسن دریافت می ‌کنند، در سامانه وزارت بهداشت ثبت می ‌شود و مواردی که تاکنون ثبت شده عوارض متعارف یک واکسن مانند درد محل تزریق، تب خفیف، دردهای استخوانی و همان علائمی است که ممکن است بعد از تزریق هر...

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا آموزشهای مراقبت بعد از عمل جراحی هم بگذارید    images223

 

   مرجان : از انجام عمل بینی ام خیلی راضیم ، هزارتا مرسی   images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما