ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

بررسی شیوع مشکلات به دنبال درمان جراحی باز شکستگی ناحیه سمفیز و پاراسمفیز فک پایین

چکیده مقاله: مقدمه: شکستگی های ناحیه سمفیز و پاراسمفیز فک پایین از شکستگی های شایع به دنبال ترومای فک و صورت می باشد. درمان باز یا بسته شکستگی با توجه به نوع شکستگی، تجربه جراح و امکانات در اختیار وی و نیاز شرایط پزشکی بیمار قابل انجام می باشد. هر روش درمانی به همراه مشکلات و عوارضی است. هدف از این مطالعه ارزیابی شیوع عوارض و مشکلات به دنبال درمان باز شکستگی ناحیه سمفیز و پارا سمفیز با فیکساسیون داخلی بود. مواد و روش ها: در این مطالعه گذشته نگر که در مرکز آموزشی- درمانی شهید کامیاب مشهد انجام شد، تعداد 208 بیمار دارای شکستگی ناحیه سمفیز و پاراسمفیز که تحت درمان باز شکستگی به همراه فیکساسیون داخلی قرار گرفتند، مورد ارزیابی قرار گرفتند. یک دوره پیگیری حداقل 8 هفته ای از تمام بیماران صورت گرفت و عوارض و مشکلات مرتبط با درمان در آنها ثبت گردید. در تحلیل داده ها از آزمون های کای دو و دقیق فیشر استفاده شد (05/0α=). یافته ها: نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد شیوع مشکلات درمان باز شکستگی قدام فک پایین در حد قابل قبولی است و در صورتی که درمان تا قبل از 10 روز بعد از شکستگی انجام شود ریسک شیوع مشکلات کاهش می یابد. نتیجه گیری: با توجه به یافته های این مطالعه انجام هر چه سریع تر درمان باز شکستگی فک تحتانی با توجه به احتمال کاهش شیوع مشکلات پس از جراحی توصیه می شود.

اخبار بهداشت و درمان کشور

rss

  • واکسیناسیون سالمندان 80 سال به بالا تا فردا تمام می شود
    معاون بهداشت وزارت بهداشت از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تا فردا خبر داد و گفت: آخر هفته اگر واکسن به دستمان برسد، واکسیناسیون سالمندان ۷۵ سال به‌ بالا را آغاز می کنیم که تعداد آنها حدود ۹۷۰ هزار نفر است و بعد از آن به سراغ ۷۰ تا ۷۵ سال رفته که بالای دو میلیون نفر هستند.
  • ایجاد ظرفیت تولید ۱۹۷ میلیون دُز واکسن در کشور
    معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: تا فروردین سال آینده با حداقل تولید ۵ شرکت، ظرفیت تولید ۱۹۷ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ایجاد می‌شود.
  • عارضه جدی و نگران ‌کننده ای از واکسن کرونا نداشته ایم
    معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت عوارض واکسن کرونا، گفت: به طور مرتب عوارض همه کسانی که واکسن دریافت می ‌کنند، در سامانه وزارت بهداشت ثبت می ‌شود و مواردی که تاکنون ثبت شده عوارض متعارف یک واکسن مانند درد محل تزریق، تب خفیف، دردهای استخوانی و همان علائمی است که ممکن است بعد از تزریق هر...

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا آموزشهای مراقبت بعد از عمل جراحی هم بگذارید    images223

 

   مرجان : از انجام عمل بینی ام خیلی راضیم ، هزارتا مرسی   images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما