ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
دکتر پروین امینی

دکتر پروین امینی

متخصص و جراح فک و صورت و زیبایی

نشانی وبگاه: http://www.dr-parvinamini.ir/

به هرنوع شکستگی در استخوان جمجمه، شکستگی جمجمه می گویند. شکستگی جمجمه انواع مختلفی دارد اما تنها یک علت اصلی باعث بروز آن می شود: ضربه ی شدید به سر که باعث شکستن استخوان می شود. ممکن است بعد از شکستگی فرد دچار آسیب مغزی شود ولی همیشه این اتفاق نمی افتد.

شکستگی همیشه قابل رویت نیست اما علائم نشان دهنده ی شکستگی عبارتند از:

 

ورم و التهاب دور ناحیه ی آسیب دیده

کبودی صورت

خونریزی گوش یا بینی

درمان به شدت شکستگی بستگی دارد. در شکستگی های خفیف فقط به مصرف مسکن احتیاج است درحالی که برای درمان آسیب های جدی تر باید جراحی عصب انجام شود.

اگر فضا به اندازه کافی برای درآمدن دندان عقل وجود داشته باشد این دندان به طور طبیعی رشد می یابد و در حفره دهان قرار می گیرد، اما وقتی فضا به اندازه کافی برای بیرون آمدن دندان عقل وجود نداشته باشد چه خواهد شد؟

پاسخ این است که دندان در داخل استخوان به دام می افتد که به آن دندان نهفته (impacted) نیز می گویند.

تزریق فیلر، یکی از راه های درمانی و زیبایی است که به منظور رفع چین و چروک، خطوط صورت و اسکارهای پوستی استفاده می شود. این نوع تزریق عمدتا برای رفع چین و چروک های صورت و هم چنین رفع پیری دست کاربرد دارد. علاوه بر این، از فیلر برای حجم دهی لب ها و گونه ها نیز استفاده می شود. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که اثرات تزریق فیلر بعد از مدتی از بین می رود و تزریق مجدد نیاز می شود.

عمل پروتز زاویه فک تأثیر بسیار زیادی در زیبایی شناسی فک دارد و با استفاده از تزریق مواد پروتز می‌توان این کار را انجام داد.

از روش پروتز فک زاویه‌دار می‌توان برای اصلاح عدم تقارن دو طرف فک یا بزرگ کردن فک کوچک استفاده کرد. پروتز فک می‌تواند خط فک را مستقیم کند و یا زاویه فک را افزایش داده و مقیاس‌های صورت شما را متناسب‌تر کند.

سیاری از مردم گونه های برجسته را بسیار زیبا میدانند. گونه های ضعیف میتواند از شادابی صورت شما کاسته، صورت شما را کشیده نشان داده، و باعث سالخورده به نظر رسیدن ناحیه زیر چشمها شود. اگر شما برجستگی گونه هایتان را در اثر افزایش سن از دست داده اید یا به طور طبیعی گونه های صاف دارید، جراحی پروتز گونه میتواند حجم گونه های شما را افزایش داده، و با تغییر در ساختار ثلث میانی صورت شما را شاداب تر و جذاب تر نماید. در این جراحی، پروتزی که ابعاد و اندازه های آن دقیقا محاسبه شده است در جلوی استخوانهای گونه قرار داده می شود، و باعث برجسته تر شدن و حجیم تر شدن آنها میگردد.

صفحه1 از4

اخبار بهداشت و درمان کشور

rss

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا آموزشهای مراقبت بعد از عمل جراحی هم بگذارید    images223

 

   مرجان : از انجام عمل بینی ام خیلی راضیم ، هزارتا مرسی   images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما