قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اسکن کف پا

می‌دانید که پا، قلب دوم به حساب می‌آید. همین جمله نشان از اهمیت این عضو حیاتی دارد، شما هرکاری که بخواهید انجام دهید باید به پاهایتان تکیه کنید و گاهی پیش می‌آید که این عضو دچار مشکلاتی مانند گودی کف پا، صافی آن  یا دیگر ناهنجاری‌هاست. تشخیص این مشکلات در روزگاران قدیم سخت بود اما حالا تکنولوژی وجود دارد که فقط در ۳۰ ثانیه می‌تواند تشخیص دهد شما دچار صافی کف پا، فشار کف پا یا گودی کف پا هستید .

اسکن کف پا چیست؟

اسکن کف پا با کمک دستگاهی کامپیوتری، قوس کف پا و فشاری که به قسمت‌های مختلف آن وارد می‌شود، اندازه‌گیری می‌کند .اسکن کف پا یک ارزیابی جامع از قوس‌های پا ارائه می‌کند و شما را زودتر به درمان مورد نیازتان می‌رساند. دستگاه‌های پیشرفته اسکن کف پا می‌توانند کف پا را در حالت ایستاده یا در حالت تعادل اسکن کنند و فشارهای منتقل شده به کف پا و عیوب پا را با دقت بالا و کمترین خطا تشخیص دهند .

کاربردهای اسکن کف پا :

  • تشخیص میزان فشار در نقاط مختلف کف پا
  • تشخیص اختلالات کف پا
  • تنظیم نحوه توزیع وزن در کف پا
  • سنجش تعادل وزن در هر دو پا

اسکنر کف پا ابزار تشخیصی بی‌خطری است که به کمک آن به راحتی می‌توان اختلالات کف پا را شناسایی کرد و به درمان نزدیک‌تری دست یافت. درست است که اولین کاربرد اسکن کف پا، تشخیص فشارهای وارده به کف پاست اما می‌توان به کمک آن به برخی مشکلات ناحیه کمر و زانو نیز پی برد چون برخی افرادی که دچار انحراف ستون فقرات یا کجی لگن هستند به طور طبیعی وقتی می‌ایستند یا راه می‌روند به یکی از اندام‌ها فشار وارد می‌کنند و توزیع فشار در هر دوپا یکسان نیست. به این ترتیب اسکن کف پا می‌تواند ما را در ارائه خدمات بهتر و معرفی کفش مناسب نزدیکتر کند .